17 Ekim 2018

Makers Ankara

Üreten Ankara

Çağrı YALÇIN

ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Çağrı Yalçın ODTÜ’nün en aktif öğrenci kollarından olan IEEE ODTÜ’de 4 sene görev aldı. Maker hareketiyle 2014 yılında bir dergi sayesinde tanıştı. Sonrasında katıldığı toplantılar ve etkinliklerle bu harekete dahil oldu. Mart 2015 tarihinde organizatörlüğünü yaptığı Ankara Maker Panayırı ile Ankara’daki üreten hareketi yayılmasına destek oldu. 2016 Aralık ayında “Ankara’da öğrenen, paylaşan ve üreten bir toplum oluşturma” amacı taşıyan Makers Ankara’nın kurucularından birisi oldu. Şu anda sadece Ankara’yı değil, tüm Türkiye’yi hedefleyen ve birlikte üretim kültürünü yaymayı amaçlayan Makers Ankara’nın resmi olma sürecinde “Kolaylaştırıcı, İç İlişkiler Sorumlusu” olarak görev almaktadır.

 

Baki KARADENİZ

Hacettepe Üniversitesinde Biyoloji eğitimini tamamladıktan sonra ilaç sektöründe Tıbbi temsilcilik, ürün uzmanlığı ve Ürün Müdürlüğü gibi görevlerde yaklaşık 7 yıl görev yaptı. Ürün Müdürlüğü yaptığı dönemde birçok ürün eğitimi verdi. 2012 yılında kendi işini kurmak üzere girişimcilik hayatına başlayan Baki Karadeniz, müşteri ilişkilerindeki ziyaret verilerini ölçmeye dayalı bir CRM uygulaması olan Mwoorks, pastaneler için bir pazar yeri uygulaması olan Hemenpasta, Akıllı cihazları kullanarak ebeveynlere geliştirilmiş bebek büyütme deneyimi sunan Housify gibi projelerin geliştirilmesinde yer aldı. 2017 yılının Temmuz ayından itibaren Makers Ankara’ya dahil oldu ve “Proje geliştirme, yazılım, tasarım ve organizasyon” konularında görev almaktadır.

 


Mahir AKDEMİR

Makers Ankara’da Ankara Üreten Festivali organizasyon ekibinde yer alan Mahir Akdemir aynı zamanda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği öğrencisidir. IEEE ODTÜ’de 1 sene görev aldıktan sonra Makers Ankara’ya dahil oldu. Daha sonra yaptığı çalışmalar ve katıldığı etkinlikler ile Ankara’daki üreten kültürün daha çok yayılması için çalışmalarını etkinlik koordinatörlüğü göreviyle sürdürüyor.